Vítejte na serveru Sítě, viry, Windows a další...

 
  Přihlásit/Vytvořit účet    

Vyberte si
· Domů
· Archív článků
· Často kladené dotazy
· Odkazy
· Programy ke stažení
· Slovníček pojmů
· Témata článků
· Vyhledávání

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Aktuální hoaxy
·
·
·
·
·
·D.Box - sent you 2 files via Dropbox will Expire on 12 Mar 2019 (2019.03.11)
·
·
·
·

více...

Měnící se domovská stránka programu MSIE
Publikováno: Sobota, 11.09. 2004 @ 02:04:54 CEST Od: Schuster

Bezpečnost Článek popisuje situaci, kdy se uživateli počítače mění domovská stránka programu Microsoft Internet Explorer nezávisle na jeho vůli.KDY K TAKOVÉ SITUACI DOCHÁZÍ?

V drtivé většině případů po návštěvě nekorektních webových stránek obsahující porno, warez, nelegální programy nebo hudbu. Dále pak po instalaci pochybných programů atd..

JAK SE SITUACE PROJEVUJE?

Obvykle dvěma způsoby:
  1. Uživatel spustí MSIE a zjistí, že se mu začne načítat nechtěná webová stránka. Provede tedy příslušnou úpravu v nastavení prohlížeče. Po zavření prohlížeče a jeho novém spuštění se opět načítá nechtěná webová stránka.

  2. Uživatel spustí MSIE a zjistí, že se mu začne načítat nechtěná webová stránka. Provede tedy příslušnou úpravu v nastavení prohlížeče. Vše je v pořádku, avšak pouze do dalšího spuštění systému nebo do odhlášení uživatele ze systému a opětovném přihlášení.
JAKÉ JE ŘEŠENÍ?

Úprava registru systému a prevence.

Úprava registru systému

Existuje celá řada zásahů do registru, které můžou mít za následek popsané chování prohlížeče. Nejčastěji jde o změnu hodnot v klíčích ".../RUN". Hodnoty, které tento klíč obsahuje, jsou vykonány po startu systému nebo po odhlášení uživatele ze systému a jeho opětovném přihlášení. Nás zajímají zejména odkazy k externím skriptům nebo programům, které provádějí přenastavení domovské stránky MSIE a dále pak instrukce k provádění těchto změn (např. "regedit /s ***"). Pro nalezení nežádoucí hodnoty velmi dobře poslouží např. program Autoruns, který při svém spouštění načte a zobrazí všechny položky v systému (nejenom v registru), které jsou vykonány při spouštění systému. Po jejich zobrazení je možnost dané položky smazat, deaktivovat apod.. Takové operace by však měl provádět zkušený uživatel.V registru může být provedena rovněž taková úprava, která má na svědomí vykonání instrukcí při definované operaci s MSIE (spuštění, ukončení, otevření ovládacího panelu atd.). Méně často se používá podobná úprava, která způsobí spuštění nežádoucí instrukce při provedení často opakované operace (otevření okna se zobrazením obsahu složky, spuštění nebo zavření průzkumníka apod.). K nalezení takové nežádoucí úpravy registru je však nutné sáhnout po specializovaných programech (např. Ad-aware 6.1, CWShredder, HijackThis, Spybot - Search & Destroy a dalších.

Prevence

Uživatel počítače by se měl vyvarovat návštěv nekorektních webových stránek. Zároveň existují různé možnosti, jak se pojistit úpravami v nastavení systému. K těmto úpravám jsou určeny takové programy, jako Browser Hijack Blaster, HijackThis, IE-SPYAD a další.

 
Související odkazy
· Více o tématu Bezpečnost
· Další články od autora Schuster


Nejčtenější článek na téma Bezpečnost:
Změna MAC adresy síťové karty v systému Windows


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.12
Hlasů: 8


Hlasujte pro tento článek:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
ŠpatnéMožnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat článek  Poslat článek


"Měnící se domovská stránka programu MSIE" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Limit
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.


Webmaster: Jiří Schuster


Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.054 sekund