Vítejte na serveru Sítě, viry, Windows a další...

 
  Přihlásit/Vytvořit účet    

Vyberte si
· Domů
· Archív článků
· Často kladené dotazy
· Odkazy
· Programy ke stažení
· Slovníček pojmů
· Témata článků
· Vyhledávání

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Aktuální hoaxy
·Facebook - BFF hoax
·vyžaduje aktualizaci bankovního účtuúčtu (2018.04.09)
·Zpoplatnění WhatsApp
·Infikované jehly ve výdejní pistoli na čerpacích stanicích
·Automatický postup Miloše Zemana do druhého kola prezidentských voleb 2018
·Zveme Vas privydelat si (20171215)
·Air Bank Váš bankovní úcet je omezen (20171120)
·Srovnání odlišných konzerv od Hamé - květen 2016
·Oznameni o kreditni karte Dos:257800226786638 (20171031)
·Exekucni prikaz 085962/2017-822 (20171030)

více...

5 nejvíce nebezpečných virů
Publikováno: Neděle, 19.09. 2004 @ 12:23:05 CEST Od: Schuster

Počítačové viry K dnešnímu dni existuje na základě informací virového radaru poznatek o 5ti virech, které jsou vyhodnoceny jako nejaktivnější v Internetu.

I-WORM/NETSKY.Q

Po spuštění se virus nakopíruje do adresáře Windows pod jménem FVProtect.exe a zaregistruje se do klíče Run pod jménem Norton Antivirus AV. Ve stejném adresáři vytvoří soubor userconfig9x.dll a pomocné soubory base64.tmp, zip1.tmp, zip2.tmp, zip3.tmp a zipped.tmp, které obsahují UUEncoded tvar viru. Vir se šíří elektronickou poštou a prohledáváním P2P sítí. Elektronické adresy svých budoucích obětí vyhledává v souborech s textovým obsahem. Utilita k vyčištění počítače je k dispozici ZDE.

I-WORM/ZAFI.B

Vir se šíří elektronickou poštou. Pro překonání psychologické bariéry uživatele která má vést k jeho spuštění slouží použitý český jazyk. Podvodně se vydává za elektronickou pohlednici ze serveru SEZNAM.CZ. Tento server z uvedeného důvodu zvažuje žalobu. Vlastní tělo červa je uschováno v adresáři SYSTEM operačního systému pod náhodným osmipísmenným jménem s příponou EXE a DLL. Svou kopii červ umístí i do sdílených složek na pevném disku C pod jmény "winamp 7.0 full_install.exe" nebo "Total Commander 7.0 full_install.exe". Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/NETSKY.D

Vir se šíří v příloze elektronické pošty v podobě souboru s příponou .PIF. Pokud je program uživatelem spuštěn, virus se usadí v souboru WINDOWS/Winlogon.exe, který je spouštěn automaticky při každém startu Windows. Spouští se položkou ICQ Net v registru, klíči HKLM/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run. Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/BAGLE.AB

Vir se šíří prostřednictvím elektronické pošty a v P2P sítích. V případě elektronické pošty jde o e-mail s falšovanou adresou odesílatele a přílohu, kde se nachází soubor s příponou exe, scr, com nebo cpl. Je-li příloha ve tvaru scriptu má příponu vbs nebo hta. Pokud se jedná o zaheslovaný zip archiv, heslo je uloženo v obrázku, který je ke zprávě přiložen. V síti vir vyhledává sdílené položky tak, že hledá v názvech sekvenci "SHARE". Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/NETSKY.B

Šíří se elektronickou poštou a v P2P sítích. Příloha e-mailu může mít jednoduchou nebo dvojitou příponu. První přípona je jedna z "doc", "htm", "rtf", "txt". Druhá (nebo jediná) přípona je jedna z "com", "exe", "pif", "scr". Část rozesílaných příloh má příponu "zip". V zip souboru je použita nulová komprese. Po rozbalení zip má výsledný soubor stejně konstruovanou příponu i jméno jako nekomprimované soubory. Velikost přílohy je proměnlivá. V případě P2P sítí se virus pokouší okopírovat do všech složek, které obsahují v názvu "share" nebo "sharing". Remover je k dispozici ZDE.


Zdroj: virový radar


 
Související odkazy
· Více o tématu Počítačové viry
· Další články od autora Schuster


Nejčtenější článek na téma Počítačové viry:
Virová scéna od srpna do listopadu 2003


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Hlasů: 3


Hlasujte pro tento článek:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
ŠpatnéMožnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat článek  Poslat článek


Související témata

Systémy Windows

"5 nejvíce nebezpečných virů" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Limit
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.


Webmaster: Jiří Schuster


Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.094 sekund