Vítejte na serveru Sítě, viry, Windows a další...

 
  Přihlásit/Vytvořit účet    

Vyberte si
· Domů
· Archív článků
· Často kladené dotazy
· Odkazy
· Programy ke stažení
· Slovníček pojmů
· Témata článků
· Vyhledávání

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Aktuální hoaxy
·
·
·
·
·
·D.Box - sent you 2 files via Dropbox will Expire on 12 Mar 2019 (2019.03.11)
·
·
·
·

více...

5 nejvíce nebezpečných virů
Publikováno: Neděle, 19.09. 2004 @ 12:23:05 CEST Od: Schuster

Počítačové viry K dnešnímu dni existuje na základě informací virového radaru poznatek o 5ti virech, které jsou vyhodnoceny jako nejaktivnější v Internetu.

I-WORM/NETSKY.Q

Po spuštění se virus nakopíruje do adresáře Windows pod jménem FVProtect.exe a zaregistruje se do klíče Run pod jménem Norton Antivirus AV. Ve stejném adresáři vytvoří soubor userconfig9x.dll a pomocné soubory base64.tmp, zip1.tmp, zip2.tmp, zip3.tmp a zipped.tmp, které obsahují UUEncoded tvar viru. Vir se šíří elektronickou poštou a prohledáváním P2P sítí. Elektronické adresy svých budoucích obětí vyhledává v souborech s textovým obsahem. Utilita k vyčištění počítače je k dispozici ZDE.

I-WORM/ZAFI.B

Vir se šíří elektronickou poštou. Pro překonání psychologické bariéry uživatele která má vést k jeho spuštění slouží použitý český jazyk. Podvodně se vydává za elektronickou pohlednici ze serveru SEZNAM.CZ. Tento server z uvedeného důvodu zvažuje žalobu. Vlastní tělo červa je uschováno v adresáři SYSTEM operačního systému pod náhodným osmipísmenným jménem s příponou EXE a DLL. Svou kopii červ umístí i do sdílených složek na pevném disku C pod jmény "winamp 7.0 full_install.exe" nebo "Total Commander 7.0 full_install.exe". Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/NETSKY.D

Vir se šíří v příloze elektronické pošty v podobě souboru s příponou .PIF. Pokud je program uživatelem spuštěn, virus se usadí v souboru WINDOWS/Winlogon.exe, který je spouštěn automaticky při každém startu Windows. Spouští se položkou ICQ Net v registru, klíči HKLM/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run. Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/BAGLE.AB

Vir se šíří prostřednictvím elektronické pošty a v P2P sítích. V případě elektronické pošty jde o e-mail s falšovanou adresou odesílatele a přílohu, kde se nachází soubor s příponou exe, scr, com nebo cpl. Je-li příloha ve tvaru scriptu má příponu vbs nebo hta. Pokud se jedná o zaheslovaný zip archiv, heslo je uloženo v obrázku, který je ke zprávě přiložen. V síti vir vyhledává sdílené položky tak, že hledá v názvech sekvenci "SHARE". Remover je k dispozici ZDE.

I-WORM/NETSKY.B

Šíří se elektronickou poštou a v P2P sítích. Příloha e-mailu může mít jednoduchou nebo dvojitou příponu. První přípona je jedna z "doc", "htm", "rtf", "txt". Druhá (nebo jediná) přípona je jedna z "com", "exe", "pif", "scr". Část rozesílaných příloh má příponu "zip". V zip souboru je použita nulová komprese. Po rozbalení zip má výsledný soubor stejně konstruovanou příponu i jméno jako nekomprimované soubory. Velikost přílohy je proměnlivá. V případě P2P sítí se virus pokouší okopírovat do všech složek, které obsahují v názvu "share" nebo "sharing". Remover je k dispozici ZDE.


Zdroj: virový radar


 
Související odkazy
· Více o tématu Počítačové viry
· Další články od autora Schuster


Nejčtenější článek na téma Počítačové viry:
Virová scéna od srpna do listopadu 2003


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Hlasů: 3


Hlasujte pro tento článek:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
ŠpatnéMožnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat článek  Poslat článek


Související témata

Systémy Windows

"5 nejvíce nebezpečných virů" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Limit
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.


Webmaster: Jiří Schuster


Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.081 sekund