Vítejte na serveru Sítě, viry, Windows a další...

 
  Přihlásit/Vytvořit účet    

Vyberte si
· Domů
· Archív článků
· Často kladené dotazy
· Odkazy
· Programy ke stažení
· Slovníček pojmů
· Témata článků
· Vyhledávání

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Aktuální hoaxy
·
·
·
·
·
·D.Box - sent you 2 files via Dropbox will Expire on 12 Mar 2019 (2019.03.11)
·
·
·
·

více...

MS Exchange server 2003 SP2 a antispamový filtr
Publikováno: Úterý, 22.07. 2008 @ 23:42:17 CEST Od: Schuster

MS Exchange Server MS Exchange server 2003 SP2 obsahuje antispamový filtr (Intelligent Message Filter (IMF)) verze 2. Instaluje se buď spolu s tímto produktem, nebo samostatně při instalaci SP2.

Podstata IMF spočívá v kontrole příchozích e-mailů a jejich hodnoceni (SCL) na stupnici 1-9 nebo -1. Čím dostane e-mail vyšší hodnocení tím je pravděpodobnější, že se jedná o SPAM. Hodnocení -1 získávají e-maily od autentifikovaných odesílatelů.

ZÁKLADNÍ KONFIGURACE

Provádí se v Exchange System Manageru (Global Settings / Message Delivery / Inteligent Message Filtering). Zde jsou nabídnuty položky When blocking messages a Move messages with an SCL rating greater than or equal to.

When blocking messages

Udává hodnotu při které dojde k odmítnutí příchozího e-mailu nebo jeho archivaci nebo smazání (dle výběru).

  • Odmítnutí - při pokusu o doručení e-mailu server přijetí aktivně odmítne, tím by měl být odesílatel informován o nedoručení
  • Archivace - e-maily jsou ukládány do složky %programfiles%\Exchsrvr\Mailroot\vsi 1\UCEArchive, odesílatel ani příjemce nemají informaci o nedoručení
  • Smazání - e-mail je přijat serverem a smazán, odesílatel ani příjemce nemají informaci o nedoručení.

Move messages with an SCL rating greater than or equal to

Nastavení hodnoty SCL při které bude e-mail přijat a umístěn do složky Doručená pošta. Při vyšším hodnocení bude e-mail přesunut do složky Nevyžádaná pošta (Junk) v mailboxu příjemce (POZOR - text "....or equal to" je chybný). Přesouvání do složky Nevyžádaná pošta (Junk) v mailboxu příjemce je funkční pouze pokud uživatel přistupuje do mailboxu aplikací Outlook 2003 nebo vyšší verzí a přes OWA (Outlook Web Access). Přesouvání do složky Nevyžádaná pošta není funkční ani když uživatel přistupuje do mailboxu aplikací Outlook 2003 nebo vyšší verzí a přes OWA nahodile a standardně používá jiný druh přístupu (IMAP, předchozí verzí Outlooku, POP3 ..).

Po nastavení je potřeba povolit IMF na tom SMTP serveru na kterém má být aktivní (v konzole Exchange System Manageru rozbalit Administrative Groups / First Administrative Group / Servers / jmeno_serveru / Protocols / SMTP, pravým tlačítkem myši klepnout na položku Intelligent Message Filtering a zvolit položku Properties. V zobrazeném dialogovém okně zaškrtnout políčko Default SMTP Virtual Server a klepnout na tlačítko OK).

DETAILNÍ NASTAVENÍ IMF

Detailní nastavení pro filtrování definovaných textových řetězců v e-mailech je možné provést tak, že se ve složce MSCFV2 která je v té složce do které byl nainstalován MS Exchange Server vytvoří XML soubor s formátováním UNICODE, který může vypadat takto:

Type=BODY
Hledá se v subjektu zprávy.
Type=SUBJECT
Hledá se v těle zprávy.
Type=BOTH
Hledá se v subjektu i těle zprávy.
Change
Definuje se co bude provedeno s výslednou hodnotou SCL po nalezení zadaného textového řetězce. Je možné použít jakékoliv celé číslo které bude přidáno k výsledku (SCL) automatického hodnocení. Pokud bude výsledkem hodnota mimo rozsah 0-9, tak bude výsledná hodnota automaticky patřičně upravena. Rovněž je možné použít hodnotu MIN nebo MAX. Hodnota MIN znamená, že zpráva dostane SCL 0 bez ohledu na jiná pravidla. Při hodnotě MAX dostane zpráva SCL 9 bez ohledu na jiná pravidla.
Text
Řetězec smí obsahovat až 1000 jakýchkoliv znaků UNICODE.

SLEDOVÁNÍ ČINNOSTI IMF

  1. Ovládací panely / Výkon - zde je možné přidat sledování výkonu IMF.

    Ideální je nastavit formát výstupu na Zobrazit zprávu

    Total Messages Scanned for UCE - množství zkontrolovaných zpráv od posledního spuštění SMTP serveru, Total UCE Messages Acted Upon - množství zpráv zpracovaných podle konfigurace kterou provedl administrátor.

  2. Odmítnuté zprávy je možné sledovat v Event logu pokud se nastaví monitorování SMTP serveru (V konzole Exchange System Manageru rozbalit Administrative Groups / First Administrative Group / Servers / jmeno_serveru, na kartě Diagnostics Logging vybrat MSExchangeTransport / SMTP Protocol, nastavit hodnotu Medium nebo Max.

 
Související odkazy
· Více o tématu MS Exchange Server
· Další články od autora Schuster


Nejčtenější článek na téma MS Exchange Server:
Exchange 2007 + 2010 a Outlook 2007 - problém s certifikátem


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Hlasů: 3


Hlasujte pro tento článek:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
ŠpatnéMožnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat článek  Poslat článek


Související témata

Active DirectorySystémy Windows

"MS Exchange server 2003 SP2 a antispamový filtr" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentářů
Limit
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.


Webmaster: Jiří Schuster


Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.061 sekund